Karjamaade ettevalmistus
Nagu juba mainitud, tegelevad meie lambad kevadest sügiseni kadakate vahel maa hooldamisega.
Sellele eelnes meie pererahva ja heade sõprade suur panus, kus talviti (kui lambakasvatajal on veidi hingetõmbe aega) on käidud mitmeid aastaid erinevaid karjamaid võsast puhastamas ja kadakaid harvendamas. Selle käigus on saadud tuult ja vihma, puusa kõrguseni paksu lund ning nähtud nii mõndagi vahvat neljajalgset meid piilumas! See on puhas nautimus ja rõõm käsikäes - imelise looduse ilu, kus päike paitab karget lumevaipa.

Kõige esimene karjamaa harvendamine on kõige meeldejäävam, kus Priidu isa harvendas kadakaid olude sunnil käsikirvega. Peremehe Priidu jaoks on see karjamaa ka kõige ilusam!
Kokku oleme 10 aasta jooksul harvendanud 7 seni võsas olnud karjamaad, mille suurusjärk on ca 45 hektarit.

Lambalauda ehitamine
2016. aastal alustasime uue 600 ruutmeetrise lambalauda ehitusega, mis mahutab ca 250 utte.
Hoones on väga hea mikrokliima, kasutusel on soojendusega automaatsed veejooturid ning lauda katuse akendest paistab palju looduslikku valgust - see kõik on loomade heaolu ja kvaliteetse keskkonna nimel.
Ehitust kavandades arvestasime ka meie tulevikuplaane ning rajasime lauda otsa lihakäitlemise ruumi, kuhu planeerime rajada ruumid lihatoodete valmistamiseks.

Paekiviaiad ja nende ehitus
Kiviaedade ajalooline väärtus on väga suur – nad on jälg talukohast ja küla ajaloost ning on näha väga suurt ja rasket eelkäijate käte tööd.
Meie talu ümbritseb 1200 meetrit kiviaeda, mis oli aja jooksul poolenisti või kohati isegi täiesti lagunenud, mida oli kurb vaadata. 

Alates 2005. aasta on hakatud vaikselt kiviaedu taastama. Loomulikult on see olnud aeganõudev töö, kus on kõige pealt vaja olnud aiaäärsed võsast puhastada, võtta kiviaed kohati selle põhja esimeste kivideni lahti ja laduda kõik algusest peale või tuua isegi küla pealt uued kõlbulikud kivid aia ladumiseks.

Täna, 2020. aastal, saame sooja südamega öelda, et oleme kõik oma talu ümbritsevad kiviaiad taastanud!
Võimas ja ilus!  
 
---------------------- VAATA VEEL ----------------------